Pozycjonowanie stron Częstochowa, Kraków, Warszawa

Czym jest pozycjonowanie stron?

Jeżeli posiadasz stronę internetową i chciałbyś poprawić jej widoczność w Internecie, zależy Ci na jej wysokiej pozycji w wynikach Google, wydałeś pieniądze na hosting, stronę, domenę i teraz nie widzisz efektów tych działań – napisz do mnie e-maile!

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pozycjonowaniu stron.

pozycjonowanie-stron

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Odp: Pozycjonowanie jest to wiele czynności mających na celu podniesienie pozycji strony w wyszukiwarce internetowej na dane słowo kluczowe lub frazę w celu zwiększenia jej oglądalności. Im więcej osób trafi na Twoją stronę, tym więcej zapozna się z ofertą oraz kupi produkt czy skorzysta z usługi. Badania dowodzą, że jedynie nieliczni Internauci sprawdzają drugą stronę wyników wyszukiwań, oglądając zazwyczaj tylko pierwsze 10 pozycji zwróconych przez wyszukiwarkę. Jeżeli nie będzie Cię w tej dziesiątce, pozostaniesz niezauważony. Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest obecnie tak ważne, ponieważ zdecydowana większość, czyli aż ok. 90%, Internatów właśnie za pomocą wyszukiwarek szuka informacji i produktów. To wyszukiwarki, a w polskich realiach google.pl generuje praktycznie ponad 97% ruchu na stronie. Ruch ten powinien być jednak ukierunkowany, powinien przynosić korzyści właścicielowi serwisu a nie tylko zwiększał transfer a tym samym opłaty za serwer.

Jakie informacje potrzebujesz aby pozycjonować stronę?

Odp: Osoby zainteresowane pozycjonowanej strony powinny przysłać w e-mailu (biuro@natopie.pl) następujące informacje:

  • adres URL strony
  • na jakie hasła czy frazy strona powinna być pozycjonowana

Przed podjęciem się pozycjonowania strony przeprowadzam jej audyt, sprawdzanych jest wiele czynników.

Jak długo trwa pozycjonowanie strony?

Odp: Pozycjonowanie jest procesem ciągłym, rezultaty są widoczne nie za kilka dni lecz najczęściej 1-3 miesiące. Na bardzo trudne frazy wejście na pierwszą stronę w wynikach google trwa czasami lata. Wszystko zależy od konkurencyjności frazy na jaką pozycjonujemy, potencjału obecnej strony. Szybszy rezultat otrzymamy korzystając z płatnego e-mailingu, reklam w Google AdWords, ale koszt takich działań jest duży wyższy i najczęściej otrzymujemy jednorazowy efekt. Większość świadomych internautów potrafi też odróżniać linki naturalne od sponsorowanych i świadomie unika linków płatnych. Szybkie wydanie dużych funduszy opłaca się gdy prowadzimy krótką promocję swoich produktów, wtedy duża ilość internautów wejdzie na stronę, kupi towar w atrakcyjnej cenie, i… najczęściej nie wróci. Pozycjonowanie SEO pozwala na stopniowy wzrost pozycji strony a tym samym liczby odwiedzin strony, tzw. „rozbujanie strony”. Pozycjonowanie jest zatem najtańszą formą promocji i reklamy, jest bardziej inwestycją która przynosi efekty na wiele miesięcy czy lata a nie na okres danej promocji.

Cennik pozycjonowania

Jaka jest cena za pozycjonowanie strony?

Odp: Nie ma z góry ustalonej ceny. Staram się być elastyczny. Nie wszystkie strony można wypozycjonować na pierwszą stronę w wynikach google.pl. Dużo zależy od konkurencji, od tego czy właściciel strony umie słuchać i zda się na moje porady. Stosuję klika metod pozycjonowania jednocześnie.

Jakie są Pana wyniki, czy posiada Pan listę referencyjną?

Odp: Pozycjonuję strony od kilku lat. Mój najlepszy wynik to stworzenie serwisu który dziennie był odwiedzany przez ok. 1tys. osób a jego najlepszy wynik to ponad 16tys. odwiedzin w ciągu jednego dnia. Te kilka lat poświęciłem na pozycjonowaniu własnych serwisów, zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Swoim doświadczeniem w pozycjonowaniu stron postanowiłem się podzielić z Klientami.

Zapraszamy do współpracy. Czekamy na Państwa zlecenia i pytania. Płacą Państwo tylko za wyniki po trzymaniu 1 strony (TOP10)  w wynikach google.pl. Treść umowy wysyłam e-mailem. Wystawiam faktury VAT.

Podstawy SEO pozycjonowania

Pozycjonowanie (SEO Marketing) polega na „ustawianiu” stron w wyszukiwarkach na wysokich pozycjach po wpisaniu słów kluczowych związanych z działalnością firmy. Ma to na celu ułatwienie internautom i przyszłym klientom w dotarciu do Państwa stron poprzez wyszukiwarkę.

Pozycjonowanie jest procesem ciągłym i długofalowym, którego efekty można zauważyć nie wcześniej niż po miesiącu. Jeżeli ktoś ci zaoferuje 1 miejsce w Google w ciągu 1-2 dni, to jest on oszustem. Na pozycjonowanie składa się wiele czynników. Dużą rolę odgrywa wiedza, potencjał i doświadczenie firmy która zajmuje się pozycjonowaniem.

Nie posiadamy ustalonego cennika dotyczącego pozycjonowania. Chcąc poznać cenę pozycjonowania proszę o przesłanie słów kluczowych oraz adresu serwisu. W przeciągu 1-2 dni wyślę do Państwa ofertę. Każde zlecenie traktowane jest indywidualne. Płacą Państwo za efekty pozycjonowania w postaci określonego miejsca w wyszukiwarce w przeliczeniu na ilość dni w miesiącu. Cena za wypozycjonowanie serwisu zależy od „jakości” (wagi), konkurencji słów kluczowych.

Jeżeli powiem że ceny zaczynają się od 50 zł netto/miesiąc za 1 słowo kluczowe. Czy jest to dużo? Jeżeli naszą stronę obecnie odwiedza ok. 5 osób dziennie, a za jej wykonanie, hosting i domenę zapłaciliśmy średnio np. 1000 zł, to czy zwiększenie kilkakrotnie liczby odwiedzających nie spowoduje tego że zarobisz więcej. Jaki procent odwiedzających twoją stronę osób to twoi potencjalni klienci? Czy większa liczba odwiedzających stronę zwiększa możliwość sprzedaży twoich produktów i usług? Podobnie jest z fizycznym sklepem – czy większa jest szansa sprzedaży towaru w sklepie stojącym w centrum miasta przy ruchliwej ulicy czy też w małym osiedlowym sklepiku na peryferiach miasta. Odpowiedź jest prosta, ponad 90% ruchu na stronie generuje wyszukiwarka google, pod warunkiem że strona jest wypozycjonowana, w wyniku czego występuje na jednej z pierwszych dwóch stron wyników google po wpisaniu danego słowa kluczowego. Dla właściciela strony te 1500 zł to pieniądze stracone, chyba że prowadzi stronę tylko po to by pokazywać na niej swoje zdjęcia z wakacji… Pomagam aby inwestycja wydana na wykonanie strony oraz zakup domeny i hostingu zwróciły się, aby strona zaczęła na siebie zarabiać.

Czy przeglądają Państwo więcej wyników stron wyszukiwarki niż 1-3 strony? Jak często klikają Państwo w linki sponsorowane?

Strona nie oglądana jest martwa, podobnie jak strona nie aktualizowana powoli umiera… aż zapomnimy jej adres.

Zapraszamy do złożenia zapytania ofertowego lub kontakt telefoniczny. Nie obiecujemy na wyrost. Płacisz tylko za efekty!

Promocja i reklama internetowa poprzez pozycjonowanie www jest z pewnością obecnie najtańszą i jedną z najbardziej skutecznych form reklamy. Blisko 90% ruchu w polskim internecie generują wyszukiwarki. To się naprawdę opłaca!

Konsultacje i kursy w zakresie pozycjonowania stron internetowych

Prowadzę konsultacje w zakresie pozycjonowania i optymalizacji stron, koszt konsultacji za 1 godzinę ustalany jest indywidualnie. Konsultacje przeprowadzam w biurze u Klienta lub u mnie. Na życzenie mogę przedstawić listę referencyjną stron które wypozycjonowałem na pierwszą stronę wyników w google.

Jeżeli są Państwo zainteresowani audytem strony – proszę o kontakt emailowy. Mogę przeprowadzić audyt na żywo na Skypie (nick: lawnik1) lub wysyłając dokument pdf. Obie opcje są płatne.

Szkolenia z pozycjonowania stron www

Przygotowuję szkolenia stacjonarne z pozycjonowania w Częstochowie. Proszę o kontakt emailowy osoby zainteresowane takim szkoleniem z podaniem informacji: jaki termin Państwu odpowiada, w jakich godzinach, jaka tematyka. Jeżeli zbierze się odpowiednia grupa zainteresowanych osób poinformuję Państwa o proponowanym terminie, tematyce, cenie. Oczywiście cena zależeć będzie od liczby chętnych, zakresu tematycznego.

Szukają Państwo firmy pozycjonującej – proszę nie zwlekać i napisać do mnie e-maila. Z dnia na dzień jest coraz więcej stron w internecie, więc Państwa szansa na dobrą pozycję również maleje. Czas odgrywa tutaj dużą rolę. Szybka i mądra decyzja – inwestycja w pozycję strony może przynieść tylko wymierne korzyści.

Kontakt z firmą:

„MIG hosting” Grzegorz Ławniczek
ul. Bacewicz 11/35
42-200 Częstochowa

e-mail: biuro@natopie.pl

Wyszukiwarki, których zadaniem jest dostarczenie internautom jak najlepszych wyników przeszukiwania zasobów Internetu oraz specjaliści SEO, którzy optymalizują witryny internetowe swoich klientów i ułatwiają w ten sposób dotarcie do nich określonym grupom internautów, zmierzają razem do tych samych celów: opracowania bardziej skutecznych narzędzi do przeszukiwania Sieci, przyczyniania się do ich rozwoju, lepszego indeksowania zasobów oraz trafniejszych wyników poszukiwań.

Pozycjonowanie stron w google

Pozycjonowanie strony i optymalizacja kodu pod wyszukiwarki polega na takim skonstruowaniu strony, aby wyszukiwarki umieszczały ją na jak najwyższej pozycji po wpisaniu odpowiednio wybranej przez nas frazy lub słowa. Dobra pozycja strony w wyszukiwarce jest jedną z najważniejszych rzeczy i może zapewnić firmie ogromny sukces (czytaj zyski).
Już w fazie projektowania i budowy strony powinniśmy myśleć o jej użyteczności i pozycjonowaniu. Im lepiej będzie strona zaprojektowana i zbudowana tym mniej będzie ją trzeba w przyszłości optymalizować pod wyszukiwarkę. Podobnie jak z budową domu czy kupnem lepszego auta – im wyższej klasy i nowsze tym mniej usterek i remontów, dłuższa bezawaryjna jazda i mniejsze wydatki. Pozycjonowanie to inwestycja nie koszt.

Dobre zaprojektowanie strony od początku ułatwi Ci proces jej pozycjonowania. Zrobienie strony i późniejsze jej przerabianie, optymalizacja – często jest droższe i bardziej czasochłonne niż zrobienie tego na samym początku tzn. na etapie projektowania i tworzenia strony.

Wyszukiwarki internetowe są bardzo inteligentnymi programami opartymi na skomplikowanych matematycznych algorytmach. Niestety nie jest to czysta matematyka więc nie można przewidzieć w 100% zachowania robotów wyszukiwarki. SEO pozycjoner nie działa na zasadzie przewidywania i obietnic. Specjalista SEO robi swoją pracę a Ty płacisz tylko za efekty. Niestety dla pozycjonerów programiści Google cały czas zmieniają te algorytmy.

Wiele osób proponuje bardzo tanie oferty pozycjonowania, co niestety nie zawsze jest dobrym pomysłem, gdyż możemy natrafić na osoby, które używają technik spamerskich tzw. „black seo”, niezgodnych z wymogami netykiety i wyszukiwarek, co może zaowocować zupełnym usunięciem strony z wyników wyszukiwarki tzw. „banem”. Również odradzam korzystanie z ofert za 5-10 zł jakie można znaleźć na np. allegro. Często pseudo pozycjonerzy ograniczają się do „odpalenie” specjalnego programu, który wysyła adres pozycjonowanej strony do kilkuset katalogów, for, serwisów społecznościowych itp. Niestety spotkałem się z praktyką, że nawet przy takiej operacji popełnianych jest wiele błędów jak np. błędne wpisanie adresu strony www, nieodpowiedni dobór opisów i katalogów, wpisywanie „na ilość” a nie „na jakość” czyli po prostu nabranie kolejnego klienta i odfajkowanie sprawy. Czy to się opłaca? Nabranie kilkudziesięciu czy kilkuset klientów na małe kwoty opłaca się tylko takiemu „specjaliście”. Ktoś powie, że niesłusznie oceniam wszystkich sprzedawców z Allegro, ale jestem jedną z takich osób które sprawdziły na własnej skórze taką praktykę. Sztuką jest nie tylko nie popełniać błędów ale przede wszystkim wyciągać z nich odpowiednie wnioski i uczyć się codziennie, na swoich i na cudzych błędach, i ostrzegać innych.

Dodaj komentarz